Na co zwrócić uwagę decydując się na wynajem magazynu? Jakie rozwiązania energooszczędne stosowane są w budowie hal? Czym się kierować wybierając lokalizację magazynu? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdą Państwo w sekcji WARTO WIEDZIEĆ.
Na rynku dostępne są różne rozwiązania, jeśli chodzi o zwiększenie kubatury magazynu. Do podwojenia ilości miejsca na towary wykorzystuje się z reguły antresole magazynowe, regały półkowe i regały na towary drobnicowe. Zobacz, jak dzięki takim rozwiązaniom zyskać dwa lub trzy razy więcej miejsca do przechowywania załadunku w magazynie.
Dziś coraz większą popularnością cieszy się hala z płyty warstwowej, zapewniająca szybką budowę, stosunkowo niskie koszty oraz doskonałe parametry użytkowe.
W wielu gałęziach gospodarki do prowadzenia działalności konieczne jest posiadanie magazynu. Zamiast wynajmować pomieszczenia w tym celu, warto rozważyć inwestycję w halę magazynową z biurem. W ten sposób firma zyskuje dużo miejsca do składowania towarów, a jednocześnie wygodne pokoje dla wszystkich działów i pracowników. Kiedy łączenie powierzchni magazynowej i biurowej się opłaca?
Wiele firm stawia na budowę hal do różnych celów. Nie każdy jednak wie, czy taki budynek musi posiadać własne fundamenty.
Oddymianie hal magazynowych i przemysłowych jest kluczowym elementem systemów ppoż. Dlatego też jego działanie określone jest przez przepisy prawne. Warto zwrócić uwagę na istotne różnice między polskimi a zagranicznymi ramami prawnymi w tym zakresie.
Wykorzystanie pompy ciepła w budowanych halach magazynowych lub produkcyjnych może przynieść ogromne oszczędności.
Obserwowane trendy w logistyce wskazują na coraz szybszy rozwój branży e-commerce. Automatyzacja oraz cyfryzacja wielu procesów skraca czas pomiędzy złożeniem zamówienia, a dostarczeniem towaru do odbiorcy. Jak aktualnie zmienia się magazynowanie oraz trendy w logistyce? I dokąd one prowadzą?
Zakup działki pod budowę hali jest dużą inwestycją, dlatego, zanim się ją zatwierdzi, warto dokładnie sprawdzić, co się kupuje. Aby zminimalizować ryzyko inwestycyjne, należy wiedzieć, jakie aspekty kupowanej ziemi mają znaczenie dla budowania w przyszłości hali. Sprawdź poniżej, na co powinieneś zwrócić uwagę, jeśli chcesz zainwestować w taki sposób.
Hale magazynowe to najczęściej budynki jednokondygnacyjne, choć niektóre ich obszary mogą być zbudowane w formie piętrowej. Wpływa to na konstrukcję dźwigarów, ścian oraz samego dachu. Jakie pokrycia dachowe stosowane są najczęściej? Z powodów ekonomicznych stosuje się głównie lekkie konstrukcje pokryć dachowych ze stali, które wymagają ocieplenia, aby zachować optymalne warunki dla pracowników oraz przetrzymywanych wewnątrz towarów.
Zapotrzebowanie na hale magazynowe jest bardzo wysokie. Po części wynika to z szybkiego rozwoju e-commerce. Internetowe sklepy potrzebują choćby niewielkich powierzchni magazynowych, aby zagwarantować szybką wysyłkę towarów. Przed takimi przedsiębiorcami pojawia się istotne pytanie: wynajmować powierzchnię magazynową, czy zbudować własną halę. Ma to znaczący wpływ na opłacalność całego przedsięwzięcia.
Trend na wynajmowanie powierzchni magazynowych jest coraz lepiej widoczny wśród polskich firm. Coraz więcej z nich rezygnuje z budowy własnych hal i korzysta z możliwości outsourcingu tego obszaru swojej działalności. Jakie są tego powody? Sprawdź sam, a może sam także skorzystasz z możliwości wynajmu magazynu niedaleko swojej siedziby.
Wynajem hali magazynowej jest dobrym sposobem na obniżenie kosztów prowadzenia firmy oraz przyśpieszenia wdrożenia nowych rozwiązań. Jednak nie każda konstrukcja sprawdzi się równie dobrze.
Fotowoltaika dla firm przeżywa w ostatnich latach ogromny rozwój. Choć wymaga ona zainwestowania pewnych środków, w ciągu kilku lat następuje zwrot poniesionych kosztów, natomiast sama instalacja paneli fotowoltaicznych działać powinna około 25 lat, przynosząc w tym czasie znaczne oszczędności. Jak taka inwestycja wygląda w praktyce?
Przestrzeń magazynowa i przemysłowa może obejmować zarówno magazynowanie i produkcję jak i dystrybucję. Każda nieruchomość przemysłowa, którą bierzemy pod uwagę w kontekście wynajmu, będzie wiązała się z określonymi wymaganiami i obowiązkami.